Nabízíme komplexní péči o psychické zdraví všem klientům od dětí, přes dospělé až po seniory.

Tým našich lékařů psychiatrů poskytuje plnou paletu psychiatrické péče. Věnujeme se onemocněním typu schizofrenie, deprese, úzkostné poruchy, demence, poruchy chování a emocí v dětství a adolescenci, pomáháme řešit závislosti, poruchy spánku a další. Kde je to nutné, pracujeme s rodinnými příslušníky. Nabízíme poradenství pro příbuzné zasažené psychickou nemocí či závislostí pacienta.

Duševní onemocnění a problémy jsou léčitelné podobně jako tělesná onemocnění. Co platí u tělesných nemocí – že čím dříve začne pacient svou potíž řešit, tím větší možnosti léčby má k dispozici – to platí i u duševních poruch. V léčbě psychických problémů se uplatňují nejen léky, ale i úprava životosprávy, životního stylu, práce se vztahovou problematikou. Psychiatr může spolupracovat s psychologem v oblasti diagnostiky i při psychoterapii. Kombinovaný přístup je vždy účinnější. Je proto vhodné následovat doporučení svého lékaře, pokud navrhuje psychoterapii či úpravu životosprávy.

Noví pacienti se k prvnímu vyšetření objednávají osobně nebo telefonicky. Doporučení jiného lékaře je výhodou, pokud obsahuje další údaje jako užívané léky, prodělané nemoci a další související informace. Objednat se však může i pacient bez doporučení jiného lékaře.

Provádíme konziliární psychiatrická vyšetření pro nemocnici Přerov. Vyšetření je potřeba předem domluvit s lékařem.

Akutní vyšetření např. s RZP či doprovodem ošetřujeme přednostně a v závislosti na aktuálním stavu pacienta. Vždy je však třeba doporučení k vyšetření. Doporučení je nutné z toho důvodu, že psychiatr nastupuje na řadu až po somatickém lékaři, který vyloučil tělesný podklad potíží. Psychiatr nezastupuje somatického lékaře. Rovněž tak nevyšetřujeme pacienty v bezvědomí.

Pacienty, kteří dochází na pravidelné kontroly, objednávají lékaři na určitý čas, aby se předešlo dlouhým čekacím dobám. Přesto se lze s čekáním setkat i u nás, například v případech, kdy je lékař odvolán k akutnímu pacientovi či z organizačních důvodů, nebývá však dlouhé.

Kontakty

Přerov
Psychosociální centrum
nám. Přerovského povstání 1
750 02 Přerov
tel.: 581 209 622
tel.: 581 204 437
tel.: 581 204 438
mobil: 733 125 733 (lze i SMS)
mobil: 736 750 308 (nelze SMS)

Lipník n. Bečvou
Psychosociální centrum
Osecká 309
(Medcentrum - středa)
Hrnčířská 15
(ord. Dr. Hašky - pondělí)
tel.: 731 417 356

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2013-2022 Psychosociální centrum. Všechna práva vyhrazena

MAPA STRÁNEK