Cílem denního stacionáře je léčit závažné psychické potíže pacientů v ambulantních podmínkách, bez nutnosti vytrhnout je z jejich přirozeného prostředí a ze vztahů s nejbližšími lidmi.

Úkoly denního stacionáře:
- zvládnout nemoc bez nutnosti léčby v lůžkovém zařízení, tj. snaha zvládnout zhoršení stavu intenzivní péčí v ambulantních podmínkách.
- usnadnit pacientům po hospitalizaci návrat do běžného života
- psychiatrická rehabilitace vedoucí k zotavení (recovery). Snažíme se, aby pacient přijal fakt nemoci a i s nemocí naplňoval plnohodnotný život. 
- včasná intervence – zachycení včasného rozvoje onemocnění. Intenzivní psychoterapeutická umožní lepší zvládnutí začátku nemoci a minimalizaci rizik.

Pečujeme především o pacienty, kteří onemocněli některou formou psychózy a pomáháme i
některým nemocným trpícím depresemi.

Vedle moderních léků je základní metodou léčby v denním stacionáři psychoterapie, která má nemocnému pomoci vrátit se co nejvíce do běžného života.

K léčbě duševních nemocí totiž není třeba složitých přístrojů či nákladných operací. Důležité je, aby pro nemocného byli k dispozici lidé, kteří mu poskytnou podporu, pomohou nalézt program, cestu do dříve běžných aktivit. Těmito lidmi jsou terapeuti (speciálně vyškolení zdravotníci), kteří v DS pracují, rodinní příslušníci, ale i lidé s podobnými problémy. Mezi nimi vytvořené vztahy otevírají cestu k psychoterapeutickému působení a k léčebné změně.

Kontakty

Přerov
Psychosociální centrum
nám. Přerovského povstání 1
750 02 Přerov
tel.: 581 209 622
tel.: 581 204 437
tel.: 581 204 438
mobil: 733 125 733 (lze i SMS)
mobil: 736 750 308 (nelze SMS)

Lipník n. Bečvou
Psychosociální centrum
Osecká 309
(Medcentrum - středa)
Hrnčířská 15
(ord. Dr. Hašky - pondělí)
tel.: 731 417 356

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2013-2022 Psychosociální centrum. Všechna práva vyhrazena

MAPA STRÁNEK